Letos zločinci odcizili kryptoměny už za 40 miliard

Letos zločinci odcizili kryptoměny už za 40 miliard

Analýza společnosti CipherTrace ukázala, že krádeže kryptoměn stále jsou velmi lukrativní byznys.

CipherTrace vyčíslila, že prostřednictvím různých podvodů, krádeží a hacků se z účtů právoplatných majitelů ztratily za prvních deset měsíců letošního roku kryptoměny v hodnotě 1,8 miliardy dolarů, tedy zhruba 40 miliard korun.

Zdá se tedy, že nedojde k překonání loňského rekordu, kdy se tímto způsobem ztratily kryptoměny v celkové hodnotě 4,52 miliardy dolarů. Rok 2020 tak zřejmě bude „pouze“ druhý nejhorší v historii.

Do loňského roku čísla pouze rostla, letošní pravděpodobně bude první, kdy došlo k poklesu škod. CipherTrace to připisuje tomu, že se lidé, a zejména pak burzy, poučili z minulých chyb a zlepšili bezpečnost.

Trendem letošního roku jsou decentralizované finanční služby (DeFi), ve kterých došlo k dramatickému nárůstu úspěšných hackerských útoků. Zatímco loni ztráty z těchto útoků byly v celkovém kontextu zanedbatelné, letos se už podílejí 20 procenty na všech krádežích kryptoměn.

CipherTrace dodala, že se DeFi aplikace staly rájem pro praní špinavých peněz, protože v nich probíhá decentralizovaná směna bez ověřování identit účastníků.

Podobné články

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *