Letos zločinci odcizili kryptoměny už za 40 miliard

Analýza společnosti CipherTrace ukázala, že krádeže kryptoměn stále jsou velmi lukrativní byznys.

CipherTrace vyčíslila, že prostřednictvím různých podvodů, krádeží a hacků se z účtů právoplatných majitelů ztratily za prvních deset měsíců letošního roku kryptoměny v hodnotě 1,8 miliardy dolarů, tedy zhruba 40 miliard korun.

Zdá se tedy, že nedojde k překonání loňského rekordu, kdy se tímto způsobem ztratily kryptoměny v celkové hodnotě 4,52 miliardy dolarů. Rok 2020 tak zřejmě bude „pouze“ druhý nejhorší v historii.

Do loňského roku čísla pouze rostla, letošní pravděpodobně bude první, kdy došlo k poklesu škod. CipherTrace to připisuje tomu, že se lidé, a zejména pak burzy, poučili z minulých chyb a zlepšili bezpečnost.

Trendem letošního roku jsou decentralizované finanční služby (DeFi), ve kterých došlo k dramatickému nárůstu úspěšných hackerských útoků. Zatímco loni ztráty z těchto útoků byly v celkovém kontextu zanedbatelné, letos se už podílejí 20 procenty na všech krádežích kryptoměn.

CipherTrace dodala, že se DeFi aplikace staly rájem pro praní špinavých peněz, protože v nich probíhá decentralizovaná směna bez ověřování identit účastníků.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru