Kryptoměny reagují na zprávy, jen když nechcete

Investoři do kryptoměn si prožívají další krušné chvíle, jejich tokeny klesají na hodnotě.

Současné dění na Ukrajině otřáslo světovými finančními trhy, a kryptoměny při tom nevynechalo. Ceny všech digitálních měn výrazně klesly.

Je to přímá reakce na negativní zprávy? Zdá se. Na druhé straně konflikt na Ukrajině objektivně nemá mít žádné přímé dopady na kryptoměny, nejde tu o jejich budoucnost, regulaci či cokoliv podobného.

Investoři doufají, že na tento typ zpráv kryptoměny reagovat nebudou. Ale reagují. Na druhé straně když se objevují pozitivní zprávy o jednotlivých krypto projektech, ceny často nedělají vůbec nic.

Aby toho nebylo málo, nezřídka se stane, že negativní zpráva s přímým dopadem na kryptoměny ceny také neovlivní. To ukazuje, jak nesmírně těžké je obchodovat kryptoměny podle zpráv.

A co technická analýza? Ta je na tom podobně. Vidle do ní vám snadno hodí zprávy, jako jsou ty aktuální.

Obchodování na finančních trzích se věnuji už dlouho a mám pocit, že s postupem času jsou reakce trhů čím dál tím nepředvídatelnější a hloupější.

Příklad: když se v americkém seriálu objevila scéna, že jedna osoba dostala infarkt při šlapání na rotopedu značky Peloton, reálné akcie této firmy rychle klesly. Stupidnější asociaci si už jen těžko vymyslíte.

Přijde mi, že finanční trhy ovládají entity, které jen čekají na záminky, aby ceny posílaly tam, kam chtějí. S realitou a reálnými ekonomickými očekáváními to nemá už nic společného.

Jde jen o to vymlátit obyčejné investory z pozic, donutit je nakupovat nahoře a prodávat dole.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru