Kryptoměny: Proč případně investovat do ICO?

ICO představují výjimečnou příležitost, kterou je možné využít pro vysoké zhodnocení kapitálu.

Seriál
1. Co je ICO
2. Proč případně investovat do ICO?
3. Jak hodnotit potenciál ICO
4. Jak probíhá investice do ICO
5. Kde hledat nové ICO
6. Rizika spojená s ICO


V prvním dílu našeho seriálu o ICO jsme si vysvětlili, co Initial Coin Offering je. Jedná se o specifický druh investování, kdy spekulujete na růst hodnoty určité digitální měny. Nyní se pojďme podívat na to, proč přerůstají v nový fenomén.

Historie kryptoměn je poměrně krátká, ale už teď nabízí mnoho příkladů, kdy hodnota měny narostla o tisíce procent během krátké doby (několik měsíců). Nejen Bitcoin a Ethereum vytvořily nové dolarové milionáře.

Svoji hodnotu dokázaly o několik řádů navýšit také například IOTA, Stratis, Antshares nebo Spectrecoin. Poměr rizika a potenciálního zisku (RRR) proto může být u digitálních měn velmi příznivý (viz. například ICO Stats – pozor, nejsou tam všechny ICO, chybí zejména ty neúspěšné).

Pokud nepatříte mezi tak zvané angel investors, kteří můžou do společností investovat ještě před veřejností, je ICO příležitostí, jak danou kryptoměnu nakoupit za nejnižší cenu. Pak je možné se dočkat zhodnocení o desítky, stovky či dokonce tisíce procent, až se s ní začne obchodovat na burze. To činí ICO tak lákavými.

Ovšem kryptoměn je už přes tisíc a zdaleka ne všechny uspějí. Proto je třeba pečlivě analyzovat a vybírat, přičemž je nutné počítat s rizikem, že investice nevyjde a o peníze přijdeme. Zkrátka investování s výjimečným potenciálem a klasickými riziky.

Historie totiž zná také příklady, kdy cena digitální měny byla v rámci ICO vyšší, než za jakou se následně začala obchodovat na burzách. Do ICO se hrne čím dál víc spekulantů a střetávají se různé obchodní strategie, které mají za následek poměrně velké fluktuace na trzích.

Někteří investoři nakupují v rámci ICO s úmyslem prodat téměř s jakýmkoliv ziskem co nejrychleji po zařazení kryptoměny do nabídky burz. Jiní po důkladné analýze projektu věří v jeho dlouhodobý úspěch a nakupují s cílem držet měnu i několik let.

Digitální měna si proto do jisté míry může žít vlastním životem nezávisle na projektu, pro který vznikla, její osud můžou do rukou převzít investoři.

Přistoupit k investování do ICO je možné mnoha způsoby, ale je třeba si uvědomit, že se jedná o neregulované prostředí, takže je nutné dbát maximální opatrnosti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru