Kryptoměnu Dogecoin táhne nahoru TikTok pumpa

Dogecoin dostává svému skutečnému původu a růst jeho hodnoty má stejně absurdní důvody jako vznik samotné kryptoměny.

Dogecoin vznikl jako vtip, jeho tvůrce Jackson Palmer chtěl poukázat na to, že v nevyspělém světě kryptoměn můžou spekulace přiřadit hodnotu i zcela bezcenným věcem.

Dogecoin nemá žádný účel, není nijak vyvíjen, je to kryptoměna k ničemu. O to překvapivější může být, že začátkem července se jeho hodnota během pár dní zdvojnásobila, než přišla aktuální korekce.

Cenový graf dogecoin
Cenový růst dogecoinu z posledních dní.

Nebylo to však dáno žádnou novinkou, žádným novým „use case“ pro tuto kryptoměnu, nýbrž pouze hecováním uživatelů sociální video platformy TikTok.

Na ní se totiž stalo virálním video, které vysvětluje, že když každý investuje do dogecoinu 25 dolarů, vyšplhá se jeho cena z 0,0023 dolaru na celý jeden dolar, což bude znamenat znásobení investice a zisky v tisících dolarů.

Tohoto videa se chytl větší počet uživatelů TikToku a od jeho zveřejnění hodnota dogecoinu skutečně začala stoupat, dosavadní vrchol měla na 0,0047 dolaru, což je dvojnásobek původní hodnoty. K celému dolaru ale má pořád ještě hodně daleko a je otázka, jestli růst bude vůbec ještě pokračovat, nebo zda už nastal jeho konec.

Na příkladu dogecoinu je nicméně vidět, že kryptoměnám stále dominují spekulace a že jejich likvidita je stále relativně nízká, protože i hurá akce ze sociálních sítí dokážou výrazně hýbat cenami.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru