Kryptoměnový Bakkt získal od investorů čtyři miliardy, start ale znovu odkládá

O kryptoměnovou burzu Bakkt je velký zájem ze strany tradičních investorů, ovšem regulace neustále oddaluje její spuštění.

Spuštění Bakktu bude velkou událostí, protože to bude burza pro obchodování s kryptoměnami provozovaná tradičním a velkým finančním hráčem, konkrétně společnosti Intercontinental Exchange, která provozuje NYSE.

Je to vnímáno jako jeden z velkých vstupů tradičních investičních kruhů do kryptoměn, prvním produktem budou termínové kontrakty na bitcoin.

Bakkt oznámil, že se mu podařilo v prvním kole získat od investorů celkem 182,5 milionu amerických dolarů, což jsou v přepočtu čtyři miliardy.

Mezi investory patří Boston Consulting Group, CMT Digital, Eagle Seven, Galaxy Digital, Goldfinch Partners, Alan Howard, Horizons Ventures, Intercontinental Exchange, Microsoft’s venture capital arm, M12, Pantera Capital, PayU, the fintech arm of Naspers a Protocol Ventures. Tedy samá velká jména.

Bakkt ale také musel připustit, že nestihne plánovaný lednový debut, který už sám o sobě byl posunutým termínem vůči původním plánům. Tentokrát už nebylo zveřejněno žádné konkrétní datum startu, vše se bude odvíjet od schválení regulačními orgány v USA.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru