Kryptoměnové předpovědi 2020: některé z nich určitě vyjdou

Nový rok s sebou jako obvykle přinesl předpovědi o vývoji cen kryptoměn, a je to čím dál větší zábava.

Je pochopitelné, že investoři hledají informace, které by jim pomohly při jejich rozhodování, případně potvrdily jejich předchozí rozhodnutí. Poptávka po analýzách a předpovědích u kryptoměn tedy jednoznačně je.

Nabídka je však velice úsměvná. Ostatně ve světě investic obecně je drtivá většina analýz a předpovědí k ničemu, kryptoměny nejsouv v tomto ohledu výjimkou. Mezi předpověďmi cenového vývoje kryptoměn pro rok 2020 tak najdete vše, od totálního kolapsu až po bitcoin za stovky tisíc dolarů. Některá z nich určitě vyjde, ovšem nikdo neví, která.

Nejen řadoví obchodníci, ale i profesionální analytici chrlí jednu předpověď za druhou, přičemž nikdo nemá historii takové úspěšnosti, na jaké by se daly stavět obchodní strategie.

I renomovaní investoři jako Mike Novogratz nebo Tom Lee mají historii velmi bohatou na naprosto mylné kryptoměnové předpovědi.

Na jedné straně stojí fakt, že málokdo opravdu ví, co se na trzích děje, na straně druhé do toho vstupuje skutečnost, že řada lidí předpovídá to, co je v jejich zájmu, protože v tom mají své vlastní peníze.

Ti, kdo skutečně s trhy hýbou, nemusí nutně mlčet. Je dost dobře možné, podle nás dokonce velmi pravděpodobné, že do světa také vypouštějí předpovědi cenových vývojů. Ovšem opět postavené tak, aby posloužily jejich zájmům, což zpravidla znamená opak toho, co se skutečně bude na trzích dít.

Je třeba si uvědomit, že když někdo nakupuje, jiný musí prodávat. Nemůžou všichni koupit za málo a prodat za hodně, každý obchod musí mít svoji protistranu. Velcí hráči proto potřebují, aby masy lidí nakupovaly, když oni prodávají, a opačně. Proto je velmi nebezpečné se při obchodování řídit veřejným diskurzem.

Co tedy zbývá běžným investorům? Řídit se vlastním rozumem. Je třeba nashromáždit co nejvíce relevantních informací, pečlivě je vyhodnotit nejen s ohledem na věci zmíněné v tomto článku, a podle toho se rozhodnout či přizpůsobit svá očekávání.

Přičemž samotné ceny kryptoměn či jejich vývoj v posledních třech letech nutně nejsou ukazatelem jejich budoucího potenciálu. Spíš mají prakticky nulový význam, protože s kryptoměnovými trhy je manipulováno, což je fakt potvrzený třeba americkými regulačními úřady.

Kryptoměnové předpovědi dlouhodobě jsou dobré tak maximálně k pobavení nebo k tomu, aby jejich autoři vydělávali na lidech, kteří je sledují. Takže se nechme překvapit, jak si budou kryptoměny počínat v roce 2020.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru