Ze slovenské burzy Eterbase zmizely kryptoměny za 120 milionů

Ze slovenské burzy Eterbase zmizely kryptoměny za 120 milionů

Kryptoměnová burza Eterbase rozšířila dlouhou řadu projektů, které se neubránily hackerským útokům.

Eterbase, která sídlí v Bratislavě, oznámila, že z jejích kryptoměnových peněženek byly neznámými útočníky vyvedeny kryptoměny v celkově hodnotě zhruba 5,4 milionu dolarů, tedy asi 120 milionů korun.

Hackeři získali přístup k peněženkám burzy na ethery, trony, tezosy, bitcoiny, algorandy a XRP. Burza dokonce zveřejnila seznam adres, na které byly kryptoměny převedeny.

Eterbase také ihned kontaktovala ostatní burzy, na kterých by hackeři mohli chtít své úlovky zpeněžit, a požádala je o pomoc. Kromě toho samozřejmě vše oznámila policii.

Na závěr Eterbase ujistila své uživatele a zákazníky, že má dost peněz na pokrytí tohoto incidentu a že to rozhodně neznamená její konec.

Provoz na burze je z pochopitelných důvodů pozastaven a obnoven bude, teprve až budou dostupné závěry bezpečnostního auditu.

Hacky kryptoměnových burz jsou bohužel relativně časté, podlehly jim i ty největší, jako je Binance. A to je hlavní důvod, proč se doporučuje držet kryptoměny ve vlastních peněženkách, a ne na burzách.

Podobné články

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *