Ze slovenské burzy Eterbase zmizely kryptoměny za 120 milionů

Kryptoměnová burza Eterbase rozšířila dlouhou řadu projektů, které se neubránily hackerským útokům.

Eterbase, která sídlí v Bratislavě, oznámila, že z jejích kryptoměnových peněženek byly neznámými útočníky vyvedeny kryptoměny v celkově hodnotě zhruba 5,4 milionu dolarů, tedy asi 120 milionů korun.

Hackeři získali přístup k peněženkám burzy na ethery, trony, tezosy, bitcoiny, algorandy a XRP. Burza dokonce zveřejnila seznam adres, na které byly kryptoměny převedeny.

Eterbase také ihned kontaktovala ostatní burzy, na kterých by hackeři mohli chtít své úlovky zpeněžit, a požádala je o pomoc. Kromě toho samozřejmě vše oznámila policii.

Na závěr Eterbase ujistila své uživatele a zákazníky, že má dost peněz na pokrytí tohoto incidentu a že to rozhodně neznamená její konec.

Provoz na burze je z pochopitelných důvodů pozastaven a obnoven bude, teprve až budou dostupné závěry bezpečnostního auditu.

Hacky kryptoměnových burz jsou bohužel relativně časté, podlehly jim i ty největší, jako je Binance. A to je hlavní důvod, proč se doporučuje držet kryptoměny ve vlastních peněženkách, a ne na burzách.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru