Přišlo kryptoměnové oživení a některé burzy jej opět nezvládají

Ačkoliv po debaklu z roku 2017 měly kryptoměnové burzy víc než dostatek času poučit se a zlepšit, evidentně ho nevyužily.

Když vrcholila kryptoměnová horečka na přelomu let 2017 a 2018, doslova kolabovaly burzy pod náporem uživatelů. Řada z nich dokonce tehdy přestala na určitý čas přijímat nové zákazníky, aby zvládly svůj provoz.

Netřeba do detailů rozvádět, že pro obchodníky je extrémně frustrující, když během velkých cenových pohybů spadne burza a není možné obchodovat.

Po více než dvou letech to ale vypadá, že infrastruktura burz není zásadně lépe připravena na zvětšený nápor při oživení trhů. Kryptoměny začaly posilovat už na začátku letošního roku a například začátkem března měla nepříjemný výpadek burza Binance.

Po propadu, který přišel s koronavirem, v posledních dnech kryptoměny znovu výrazně ožily a situace se opakuje, včera spadly burzy Coinbase a Kraken. Opět pro velký nápor uživatelů.

Ano, obchodované objemy leckde atakují historické rekordy, ovšem s tím se muselo počítat. Vzhledem k relativně nízkým cenám jsou ale kryptoměny zatím stále v zapomnění z pohledu široké veřejnosti. Co se bude dít, až (nebo pokud) začnou atakovat historická cenová maxima a vrátí se nákupní horečka jako na konci roku 2017?

Za současného stavu to vypadá, že by v takové situaci kolabovaly burzy úplně stejně. Pokud se kryptoměnovému obchodování věnujete, musíte počítat s tím, že se něco takového může stát.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru