Osobní data některých uživatelů Binance se dostala na veřejnost

Největší kryptoměnová burza na světě Binance řeší další ožehavý problém, velmi citlivá osobní data jejích uživatelů někdo dal veřejně k dispozici.

Na sociální síti Telegram vznikl účet, který začal zveřejňovat osobní data uživatelů Binance, jako jsou fotky, skeny pasů a občanských průkazů. To je obrovský průšvih, který může mít dalekosáhlé následky.

Binance to ale označila za „FUD“, tedy za umělé vyvolávání strachu, nejistoty a pochybností. Podle burzy se nejedná o nový únik osobních dat, ale únik ze začátku loňského roku, kdy data uživatelů při ověřování jejich identit spravovala pro Binance třetí strana.

Binance dodala, že byla vydírána, někdo po ní chtěl 300 bitcoinů výměnou za to, že osobní data uživatelů nezveřejní. Burza nezaplatila a výsledek je zřejmý.

Bagatelizování ze strany burzy je neuvěřitelné, uživatelé jí svěřili svá citlivá a zneužitelná osobní data, a Binance proto měla dělat vše, aby se nedostala na veřejnost. Pakliže únik nastal, nejedná se o „FUD“, ale o zásadní problém.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru