Neporazitelná kryptoměnová burza Binance je další obětí hackerů

Jedna z největších kryptoměnových burz na světě, jež se pyšnila svojí bezpečností, podlehla útoku hackerů.

Zakladatel a šéf Binance Changpeng Zhao v minulosti pobouřil kryptoměnovou komunitu, když doporučil lidem držet své kryptoměny na burze, protože je lepší nechat bezpečnost na odbornících.

Pýcha i v tomto případě předcházela pád. Začalo to Zhaovým tweetem, že Binance prochází neplánovou odstávkou a upgradem systémů. Pak přišlo přiznání, že došlo k velkému narušení bezpečnosti 7. května v 17:15 GMT.

Hackerům se podařilo z Binance získat „velké množství API klíčů, 2FA kódů a potenciálně dalších informací,“ přiznala burza. Kromě toho se hackerům podařilo odcizit 7000 bitcoinů, tedy přes 40 milionů dolarů, což je skoro miliarda korun.

Burza úplný rozsah útoku stále vyšetřuje, což jí má trvat zhruba týden, během kterého budou pozastaveny výběry a vklady na účty. Obchodování bude pokračovat. Ztráty pokryje Binance ze svého rezervního fondu.

Jako jedno z řešení zvažovala Binance rollback neboli reorganizaci blockhainu Bitcoinu, jinými slovy pomocí těžařů přepsat historii transakcí. To je celkem neuvěřitelná záležitost a velká rána pro domnělou decentralizovanost Bitcoinu. Nakonec od této možnosti upustila s tím, že by Bitcoin tímto poškodila.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru