Mezi mladými lidmi stoupá zájem o kryptoměny, nakupují je více než dřív

Za poslední dva roky významně narostl podíl mladých lidí, kteří nakupují kryptoměny. Ukazují to data z průzkumu burzy BitFlyer.

BitFlyer provedl veřejné průzkumy na téma kryptoměn v roce 2018 a letos, získaná dat pak srovnal. Vyšlo mu z toho, že se se více než zdvojnásobil podíl lidí ve věku 20 až 29 let, kteří nakupují kryptoměny.

Zatímco před dvěma roky byl tento podíl jen 14 procent, letos už to bylo 32 procent. Tento nárůst byl shodný pro uživatele v USA a Evropské unii.

Lidé ve věku 20 až 29 let se tak stali nejzastoupenější demografickou skupinou ve světě kryptoměn, žezlo převzali od lidí ve věku 30 až 39 let, kteří drželi prvenství před dvěma roky. Nyní jsou na druhém místě.

S rostoucím věkem klesá podíl lidí, kteří nakupují kryptoměny, ale zajímavostí je, že zatímco padesátníků ubylo, podíl šedesátníků nakupujících kryptoměny Evropské unii se zvýšil o dva procentní body.

Co se týče nakupovaných kryptoměn, tak jejich podíl odpovídá žebříčku podle tržní kapitalizace, takže největší zájem je o bitcoin, následují ether a XRP.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru