Klienti Bakktu budou moct platit kryptoměnami přes Google Pay

Kryptoměnová burza Bakkt uzavřela dohodu s Googlem o propojení platebních služeb.

Google se zatím stále drží stranou kryptoměn. Mnozí ho dokonce považují za nepřátelský vůči kryptoměnám, protože se opakují situace, kdy jsou mazány YouTube kanály lidem, kteří se tímto tématem zabývají.

Nyní ale Google udělal drobný vstřícný krok vůči kryptoměnám, když se dohodl s kryptoměnovou burzou Bakkt na integraci její virtuální platební Visa karty do Google Pay.

Bakkt vydává pro své klienty tuto platební kartu, aby mohli přímo platit kryptoměnami. Respektive nepřímo, protože při platbě pochopitelně dojde ke konverzi kryptoměny na fiat měnu, kterou pak dostane obchodník.

Bakkt nicméně není první burzou, která dokázala svoji platební kartu propojit s Google Pay. Letos v červnu totiž oznámila burza Coinbase integraci své platební karty nejen do Google Pay, ale také do Apple Pay.

Tento typ služby je vhodný pro lidi, kteří nechtějí kryptoměny jen držet, ale chtějí je také utrácet. Nemusí tak předem plánovat směny a převádět peníze mezi účty, jednoduše použijí platební kartu vydanou burzou, která konverzi provede až v okamžiku samotné platby za zboží či služby.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru