Hackeři dobyli kryptoměnovou burzu LCX

Dlouhý seznam kryptoměnových burz, směnáren a jiných platforem, které hackeři okradli o peníze, se rozšířil o lucemburskou LCX.

Burza LCX včera oznámila, že jedna z jejích online peněženek byla úspěšně napadena neznámými hackery, kteří z ní vyvedli kryptoměny jako ETH, USDC, EURe a LCX.

Hodnota ztracených digitálních tokenů se odhaduje na 6,8 milionu dolarů, tedy na více než 140 milionů českých korun.

Burza zatím neoznámila, jak se ke škodám postaví, jestli je budou muset nést zákazníci a tak dále. Ani není známo, jaké kroky podnikla, aby se pokusila odcizené kryptoměny zablokovat, pokud se dostanou na jiné burzy.

Kryptoměnové platformy se snaží v této oblasti spolupracovat a znemožnit zlodějům zpeněžení odcizených tokenů na fiat měny. Tuto snahu znemožnit práci hackerům ale komplikují decentralizované platformy a různé kryptoměnové mixéry, které umožňují zamést stopy a tokeny vyprat.

LCX se tak stala letošní první kryptoměnovou platformou, o které se veřejně ví, že podlehla hackerskému útoku. Loni se tímto způsobem ztratily kryptoměny v hodnotě přesahující 10 miliard dolarů, tedy více než 200 miliard korun.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru