eToro svým klientům nabízí pasivní výdělky z kryptoměn díky stakingu

eToro svým klientům nabízí pasivní výdělky z kryptoměn díky stakingu

Broker eToro rozšířil svoji nabídku služeb v oblasti kryptoměn o tak zvaný staking, který umožní pasivně zhodnocovat držené kryptoměny.

Staking je jeden z mechanismů používaných pro potvrzování transakcí v kryptoměnových sítích. Provozovatel validátoru ručí za svoji poctivost kryptoměnou, kterou uzamkne v blockchainu jako záruku. Odměňován za správné potvrzování je pak stejnou kryptoměnou.

Staking využívají jen některé kryptoměny, přičemž každá má své vlastní postupy, software a specifika. Pro laika tak může být složité se stakingu vůbec účastnit a vydělávat díky němu.

eToro chce svým klientům usnadnit přístup ke stakingu a nabídne jim ho v rámci jejich účtů. Uživatelé tak nebudou muset nic zvláštního dělat, broker se postará o vše za ně. Broker si za to pochopitelně strhne určitou část odměny, kterou staking vydělá, zbytek vyplatí klientovi.

Nyní eToro začíná se stakingem Cardana (ADA) a Tronu (TRX). Další kryptoměny bude přidávat postupně.

Staking umožňuje pasivní zhodnocování držených kryptoměn, které tento mechanismus potvrzování transakcí používají. Výnosy jsou zpravidla podstatně vyšší než na úročených vkladech běžných peněz.

Má to ale jeden podstatný háček. Je třeba si uvědomit, že hodnoty kryptoměn výrazně kolísají. Pokud tedy nakoupíme určitou kryptoměnu, abychom ji pomocí stakingu zúročovali, může se stát, že její hodnota časem klesne, a že tudíž navzdory výnosům ze stakingu celkově proděláme.

Samozřejmě se ale také může stát opak, kryptoměna může zhodnotit, a o to větší bude náš zisk. Bohužel se to ale s jistotou nedá dopředu předvídat.

Podobné články

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *