Coinmarket už nepočítá s cenou bitcoinu z Bitfinexu, ale stačí to?

Bitfinex ztratil důvěru Coinmarketcapu, i když se zřejmě pořád považuje za důvěryhodnou entitu.

Obvinění úřadu newyorského prokurátora, podle kterého provozovatel burzy Bitfinex a kryptoměny tether přišel o 850 milionů dolarů a ztrátu kryl peněz z rezerv tetheru, zřejmě bylo poslední kapkou pro službu Coinmarketcap.com, která monitoruje kryptoměny.

Ta přestala počítat do průměrné ceny bitcoinu údaje z Bitfinexu, což je jasný signál, že nevěří údajům z této burzy jako datům z volného trhu.

Nasnadě by ovšem bylo také úplně vyřadit tether, jelikož se ukázalo, že je provozován nedůvěryhodnou entitou, která neváhala potají porušit slib a použít peníze, které měly sloužit pro krytí této kryptoměny. Jenomže tether zřejmě pro bitcoinovou komunitu moc velký a jeho úplný pád by hrozil lavinou, která by smetla i další kryptoměny.

iFinex si však zjevně se ztrátou důvěryhodnosti hlavu neláme, potvrdil totiž plány na emisi vlastní kryptoměny, z jejíchž prodejů chce krýt své ztráty. Emise má mít hodnotu jedné miliardy dolarů a iFinex slibuje, že jakmile získá ztracené peníze, od investorů koupí svoji kryptoměnu zpět.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru