Coinbase vzdává boj s SEC a kryptoměnové půjčky nenabídne

Kryptoměnová burza Coinbase oznámila, že ruší plány na kryptoměnové půjčky a spořicí účty.

Coinbase, jež patří mezi největší kryptoměnové burzy na světě, dlouho připravovala nový produkt v podobě půjček a spořicích účtů. Zájem o něj předběžně vyjádřily stovky klientů.

Jenomže pak burza přišla s prohlášením, ve kterém prozradila, že jí hrozí americký regulátor SEC žalobou, pokud produkt spustí. Burza se při tom do regulátora obula a obvinila ho z netransparentního chování, kdy odmítá vysvětlit, v čem by půjčky a spořící účty měly naplňovat rysy cenných papírů, a tudíž podléhat dozoru SEC.

Díky tomuto poměrně ostrému prohlášení se zdálo, že je burza připravena pustit se do boje s SEC. Ale jak se ukázalo, není tomu tak. Včera totiž oznámila, že plány na nový produkt ruší.

Pod vedením nového šéfa Garyho Genslera je SEC podle všeho ještě přísnější ve vztahu ke kryptoměnám, než úřad byl pod předchozím vedením Jaye Claytona. Ten těsně před svým koncem ve funkci v prosinci loňského roku nechal úřad podat žalobu na Ripple.

Ripple se ale na rozdíl od Coinbase rozhodl s SEC bojovat, a tak se obě strany letos vídají u soudu při sporu o status kryptoměny XRP, kterou regulační úřad označuje za cenný papír, s čímž sanfranciská blockchainová firma zásadně nesouhlasí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru