Coinbase jde na burzu a bojí se Satoshiho Nakamota

Kryptoměnová burza Coinbase považuje za jedno z hlavních rizik pro svůj byznys tajemství, které zahaluje tvůrce Bitcoinu Satoshiho Nakamota.

Bitcoin je od svého stvoření před více než deseti lety největší kryptoměnou, letos jeho celková tržní kapitalizace dokázala překročit hranici jednoho bilionu amerických dolarů.

Přesto není dodnes známo, kdo ho stvořil. Jeho tvůrce vystupoval na internetu pod jménem Satoshi Nakamoto, ale jeho skutečná identita nikdy nebyla odhalena. Odhaduje se, že v původních Nakamotových peněženkách jsou bitcoiny v celkové hodnotě přesahující 30 miliard dolarů.

A to může být problém, pokud by se Nakamoto rozhodl je všechny prodat najednou, shodil by tím cenu a rozhoupal všechny kryptoměnové trhy.

Coinbase to uvedla v dokumentaci, kterou připravila před svým vstupem na burzu, kde dá k dispozici k veřejnému obchodování své vlastní akcie.

Coinbase má přes 20 milionů uživatelů a hodnota společnosti je teď odhadována na 100 miliard dolarů. Vstup na burzu plánovala už delší dobu, teď se zdá být ta nejvhodnější doba vzhledem ke globálnímu růstu kryptoměn.

Je to první americká kryptoměnová firma, která tento krok učiní. Ale velmi pravděpodobně ne poslední.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru