Coinbase během větších cenových pohybů padá, USDC ztratil na atraktivitě

Kryptoměnovou burzu Coinbase doprovázejí negativní zprávy, které pokoušejí trpělivost jejích klientů.

Poslední dobou se stalo pravidlem, že když dojde k prudším cenovým pohybům na kryptoměnových trzích, Coinbase zamrzne a její zákazníci nemůžou obchodovat. To v nich pochopitelně vyvolává nemalé frustrace.

O Coinbase už kolují na sociálních sítích vtipy, že má speciální algoritmus, který burzu zastaví, jakmile pohyb bitcoinu přesáhne pět procent.

Poslední větší výpadek nastal 1. června, když bitcoin útočil na hranici 10 tisíc dolarů. Burza to vysvětlila tím, že tento pohyb vyvolal zvýšený zájem o obchodování, zátěž burzy se zvýšila pětinásobně, což vyvolalo pád služeb.

Vysvětlení je to sice logické, ale pro klienty burzy nepřijatelné proto, že se takové problémy opakují pravidelně a infrastruktura Coinbase je zjevně poddimenzovaná.

Další nemilou zprávu pro své příznivce si Coinbase připravila minulý týden, když oznámila že s okamžitou platností snižuje úrokovou sazbu za držení její stabilní kryptoměny USDC z 1,25 % na 0,15 %.

USDC měl být konkurencí pro největší stablecoin tether (USDT), ale v tomto závodě zatím prohrává. Tether sice vydává nové jednotky ve velkém a bez důkazů o tom, že jsou plně kryté, to mu však nebrání v tomto sektoru dominovat a šplhat kryptoměnovými žebříčky nahoru.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru