Japonská kryptoměnová burza Liquid oznámila, že byla napadena hackery, kterým se podařilo odcizit data.
13. listopadu se útočníkům podařilo ovládnout DNS záznamy burzy a částečně přesměrovat internetový provoz, takže získali přístup k e-mailovým adresám burzy. Toho využili k získání přístupu k úložišti dokumentů.
Burza zatím nezná přesný rozsah škod a neví, které všechny údaje se hackerům podařilo získat. Můžou mezi ně patřit jména, e-mailové adresy a zašifrovaná hesla zákazníků. Možná také jejich osobní dokumenty, které slouží pro ověření identity.
Liquid proto upozornila, že pro zákazníky burzy platí zvýšené riziko zneužití identiy a phishingových útoků. Ti by měli změnit své přístupové údaje na burzu, to znamená heslo a dvoufaktorovou autentizaci.
Pozitivní je, že podle burzy nedošlo k ohrožení samotných peněz na účtech, žádné kryptoměny se neztratily, takže přímé finanční škody nejsou žádné.
Kryptoměnové burzy jsou častými cíli hackerských útoků, úspěšných pokusů je bohužel stále hodně, a ztrácejí se tak miliardy korun.