Burza Bitmart podlehla hackerskému útoku

Na seznam svých kořistí si hackeři nově můžou zapsat kryptoměnovou burzu Birmart.

Úspěšná napadení kryptoměnových burz, směnáren a platforem decentralizovaných financí (DeFi) jsou bohužel téměř na denním pořádku. Nejnovější obětí je Bitmart.

Hackeři se zmocnili peněženek burzy a vyvedli z nich tokeny v celkové hodnotě, jež se odhaduje na 200 milionů dolarů. Šlo o tokeny v sítích Ethereum a Binance Smart Chain, jako například FLOKI, BETU nebo GMEX. Celkem jich bylo více než 20.

Poté co Birmart průšvih objevil, pozastavil výběry všem klientům. Rozsah škod a příčiny zatím pořád zjišťuje.

Mezitím se ozvala burza Huobi, která přislíbila pomoc. Pokud se k ní kradené kryptoměny dostanou, zablokuje je. Blíže nespecifikovanou pomoc nabídl také projekt Shiba Inu.

Pro majitele kryptoměn stále není snadné zabezpečit své kryptoměny. Četné hacky burz a směnáren jsou opakujícím se důkazem, že svěřit své tokeny těmto entitám může být nebezpečné.

Na druhé straně mnoho majitelů kryptoměn se obává, že nemá dostatečné znalosti na vlastní úschovu v offline peněžence, třeba hardwarové.

Pomalu vznikají služby, které slibují kryptoměnovou úschovu zabezpečenou na institucionální úrovni včetně pojištění, ale zatím je jich málo a orientují se spíš na firmy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru