Bitfinex nabízí odměnu 400 milionů dolarů za ukradené bitcoiny

Ku příležitosti čtvrtého výročí od hacku burzy Bitfinex vypsali její majitelé vysokou odměnu za dohodu o navrácení odcizené kryptoměny.

2. srpna 2016 se podařilo hackerům prolomit bezpečnost burzy Bitfinex, čehož využili pro odcizení 119.755 bitcoinů. Jejich celková hodnota dnes přesahuje 1,3 miliardy dolarů, tedy téměř 30 miliard korun.

Bitfinex by pochopitelně rád získal tyto bitcoiny zpět a rozhodl se zkusit nenásilnou cestu. Nabídl odměnu těm, kteří pomůžou kryptoměnu vrátit na účty burzy.

Ten, kdo zprostředkuje kontakt se zodpovědnými hackery, může získat až pět procent částky, kterou se podaří vrátit. Hackerům, kteří bitcoiny vrátí, je burza ochotná vyplatit 25 procent vrácené částky a v podstatě tak legalizovat jejich příjem.

Bitfinex slíbil, že ochrání identitu všech zúčastněných. Jinými slovy nabízí hackerům, kteří bitcoiny ukradli, že si můžou nechat až 30 procent částky, a ukončit tak pátrání a vyhnout se případnému trestnímu stíhání. 30 procent z odcizené částky představuje zhruba 400 milionů dolarů, tedy zhruba devět miliard korun.

Americkým úřadům se podařilo v roce 2019 získat zpět přes 27 bitcoinů pocházejících z hacku Bitfinexu, větší úspěch při pátrání zatím nepřišel.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru