Binance zavádí pochybný systém loterie pro prodej nových tokenů

Kryptoměnová burza Binance se rozhodla pumpovat svůj token pomocí prodejů tokenů třetích stran.

Binance na začátku roku uskutečnila svůj první IEO (Initial Exchange Offering) neboli emisi nové kryptoměny prostřednictvím burzy, využila k tomu svoji platformu Binance Launchpad.

První prodej se týkal tokenu BitTorent (BTT), který je sám o sobě pochybný, protože má být palivem pro síť, která je proslulá nelegálním sdílením digitálního obsahu. Samotný IEO neproběhl hladce a mnoho klientů Binance si stěžovalo, že BTT nemohli koupit kvůli technickým potížím na straně burzy.

Binance nyní přidává další kontroverzi, když její reakcí na nezvládnutí běžné metody prodeje je zavedení systému loteri. Další nová krytpoměna, která bude puštěna do oběhu přes Binance Launchpad, bude prodána veřejnosti prostřednictvím tohoto nového systému losování.

Každý klient Binance bude moct získat až pět lístků do této loterie, a co je největší problém, že nárok na ně se bude odvíjet od toho, kolik kdo drží kryptoměny binance (BNB).

Jinými slovy zájemce o jakoukoliv novou kryptoměnu emitovanou přes Binance si nejdříve bude muset koupit token BNB, aby měl vůbec teoretickou šanci, že dostane příležitost novou kryptoměnu získat.

Minimálně bude muset mít po dobu 20 dní před slosováním na účtu 100 BNB, což v současnosti znamená zhruba 170 dolarů, aby získal alespoň jeden lístek do slosování. Aby získal maximum pěti lístků, bude muset mít 500 BNB, což je 850 dolarů neboli 18700 korun.

Binance tedy zavádí systém, kdy bohatší lidi budou mít větší šanci, že budou moct nakoupit novou kryptoměnu. A co je nejhorší pro všechny, jedná se pouze o šanci, protože držba BNB zajistí pouze zisk lístku do loterie, ve které Binance teprve vylosuje ty, kdo skutečně dostanou příležitost novou kryptoměnu nakoupit.

Spousta lidí tak tedy nakoupí BNB k ničemu, protože nebudou nakonec vylosováni. Dá se očekávat, a už se to začalo dít, že bude docházet k pumpování ceny BNB kvůli poptávce před emisemi nových kryptoměn a vlnám výprodejům na konci loterií. Může se tedy stát, že nakoupíte BNB kvůli účasti v emisi nové kryptoměny, nebudete vylosováni, cena BNB klesne a vy je prodáte se ztrátou. Takže přijdete o peníze jen tak, aniž byste novou kryptoměnu mohli koupit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru