Binance spustila pákové obchodování, ale pozor na něj

Kryptoměnová burza Binance nově nabízí svým klientům tak zvaný margin trading, který ale může být velmi nebezpečný.

Margin trading neboli obchodování s pákou znamená, že vám burza půjčí peníze, abyste mohli obchodovat větší objemy, než na které byste dosáhli s vlastními penězi.

Když například budete mít na účtu tisíc dolarů, za normálních okolností můžete nakoupit třeba bitcoin jen za tisíc dolarů. V pákovém obchodování vám burza dle nabídnuté páky ale umožní nakoupit bitcoin za několikanásobek, dva, tři a více tisíců dolarů. A nejen to, spekulovat budete také moct na pokles kryptoměny, aniž byste ji vlastnili.

Pákové obchodování není nic nového, v tradičním burzovním světě existuje od nepaměti, ovšem ve světě kryptoměn může být velmi nebezpečné. Smyslem pákového obchodování je totiž vydělat i na malých cenových pohybech, jenomže kryptoměny často dělají velmi velké pohyby.

Takže když využijete páku, může prudký cenový pohyb na jedné straně přinést velký zisk, ale na straně druhé také velkou ztrátu. Všechno se násobí.

Pákové obchodování nabízí teď největší kryptoměnová burza na světě Binance, ale v nabídce ho mají i jiné burzy. Buďte velmi opatrní a dobře si rozmyslete jeho případné využití, protože kryptoměny dělají velké pohyby samy o sobě a násobit je pákovým efektem může mít velmi rychle fatální následky pro váš účet.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru