Binance pomáhá prát kradené kryptoměny, žaluje Fisco

Japonská kryptoměnová burza Fisco se u amerického soudu domáhá náhrady škody od konkurenční Binance, protože ta údajně nezastavila tok odcizených kryptoměn.

Burza Fisco koupila v roce 2018 burzu Zaif, která se stala obětí hackerského útoku, při němž se ztratily bitcoiny za 63 milionů dolarů, tedy v hodnotě přesahující miliardu korun.

Coby vlastník zaniklé burzy Zaif se nyní Fisco obrátilo na soud v americké Kalifornii s žalobou na největší kryptoměnovou burzu Binance. V žalobě tvrdí, že Binance pomohla vyprat kryptoměny v hodnotě přes devět milionů dolarů, které pocházely z hacku Zaifu z roku 2018.

„Existuje prostý důvod, proč zloději vyprali svoji odcizenou digitální kořist přes Binance. Ačkoliv je to jedna z největších kryptoměnových burz na světě, ověřování totožnosti zákazníků a protokoly proti špinavých peněz má Binance neuvěřitelně laxní a nedají se srovnat se standardy v tomto odvětví,“ uvedla Fisco ve své žalobě.

Podle Fisca Binance věděla, že na jejím účty přistály kradené bitcoiny, přesto nic neudělala a po jejich vyprání nechala kryptoměny převést ven z burzy. Na místě je proto podle ní odškodnění.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru