Binance má dost falešných zpráv, zažaluje The Block

Kryptoměnové burze Binance došla trpělivost s šířením falešných zpráv o kryptoměnách.

Kryptoměny tím trpí dlouhodobě, informace o nich publikuje řada neseriózních zdrojů, které neváhají vypouštět do světa neověřené či dokonce záměrně zkreslené články.

V době, kdy jsou kryptoměnové trhy v klesající fázi, jsou na negativní informace zvlášť citlivé, což je zjevně zneužíváno. Nepřesností se dopouští většina médií, ale The Block patří mezi ty, které mají vliv a kterým se to stává až podezřele často.

Poslední kapkou byl minulý týden článek, podle kterého čínské úřady udělaly zátah v čínských kancelářích burz Binance a Bithumb a uzavřely je. Problém je, nejenže se nic takového nestalo, navíc Binance v Číně žádnou oficiální kancelář nemá, jen jednotlivé vývojáře, kteří nesdílí stejné místo.

Protože se The Block Mika Dudase odmítl omluvit a článek jen lehce pozměnil, oznámil zakladatel Binance Changpeng Zhao, že publikaci žaluje. Zhao je přesvědčený, že tato falešná informace nejen poškodila jeho společnost, ale také pomohla shodit cenu bitcoin, potažmo ostatních kryptoměn.

Kryptoměny vznikly jako projekty nadšenců, kteří často doposud v oboru působí a nechávají se při své případné publikační práci ovlivňovat tím, které tokeny drží. Obecně vzato má většina kryptoměnových médií k objektivitě ne úplně blízko.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru