Binance je pod tlakem regulátorů, ukončí obchodování derivátů v Evropě

Na kryptoměnovou burzu Binance se soustředila pozornost regulačních úřadů z mnoha zemí, což si vynucuje změny.

Binance začala jako kryptoměnová burza, ale s postupem času přidávala různé služby, aktiva a investiční nástroje, které jsou běžné pro klasické brokery. A to je z pohledu regulace problém.

Protože obchodování s finančními deriváty je ve většině zemí regulované, což znamená, že každý poskytoval musí mít povolení platné v každé zemi, kde chce své služby nabízet. Ale Binance licenci na poskytování investičních služeb nemá nikde.

Takže když například nabízela obchodování tokenizovaných akcií, bylo to v jednoznačném nesouladu s pravidly o cenných papírech ve většině zemí. A regulátoři se proto začali ozývat a připomínat Binance, že na poskytování regulovaných investičních služeb nemá povolení.

V některých zemích je dokonce regulováno i samotné obchodování kryptoměn, jako například v Malajsii. Takže i na běžné kryptoměnové obchodování musí mít burza licenci. Proto dostala Binance nově zákaz v Malajsii.

Šéf burzy Changpeng Zhao se nechal slyšet, že Binance dělá vše pro to, aby vyhověla regulačním požadavkům, ale je to běh na dlouhou trať.

Mezitím omezuje své služby, aby vyhověla pravidlům. Například zrušila pákové obchodování aktiv v párech s eurem, librou a australským dolarem.

Nejnovější zprávou je, že Binance ukončí obchodování s deriváty v Evropě. Jako první o ně přijdou zákazníci v Holandsku, Německu a Itálii.

Trhy ale tento vývoj podle všeho vnímají spíše neutrálně, Binance kryptoměna BNB se hýbe podobně jako ostatní a nezaznamenává žádné významné výkyvy, které by bylo možné jednoznačně připsat negativním zprávám o zásazích regulátorů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru