Bilaxy a Cream Finance podlehly hackerským útokům

Kryptoměnová burza Bilaxy a platforma decentralizovaných financí Cream Finance přišly o peníze při hackerských útocích.

Hackerské útoky na kryptoměnové platformy jsou běžnou záležitostí, a běžnou záležitostí jsou bohužel i ty úspěšné. Nejnovějšími obětmi jsou kryptoměnová burza Bilaxy a platforma Cream Finance.

Bilaxy přiznala, že k útoku došlo 28. srpna, přičemž se ztratilo téměř 300 různých tokenů typu ERC-20 (ethereové tokeny). Přesný rozsah škod není zatím znám.

Odhady škod se liší, nejnižší hovoří o zhruba třech milionech korun, nejvyšší o miliardách korun. Konkrétní informace přinese až detailní audit.

Útočníci se zmocnili peněženky Bilaxy a kryptoměny převedly na své účty. Burza zcela pozastavila svůj provoz, včetně svých webových stránek.

Případ Cream Finance se je trochu jiný, jde totiž o DeFi (dcentralizované finance) platformu. Útočníci našly mezeru v tak zvaných bleskových půjčkách (flash loans) v protokolu Cream Finance a využili ji pro odcizení tokenů v celkové hodnotě zhruba 400 milionů korun.

Bleskové půjčky bývají běžnou funkcí protokolů platforem decentralizovaných financí, mají pomáhat s likviditou, ale často jsou chybně implementovány. Úspěšných hackerských útoků přes tuto funkci bylo už nespočet.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru