Bakkt přidá další kryptoměny, ale XRP mezi nimi nebude

Spor mezi regulátorem SEC a společností Ripple se dál podepisuje na tom, které burzy jsou ochotné nabízet XRP.

Když na konci loňského roku SEC podal žalobu na Ripple s tvrzením, že je XRP cenný papír, přimělo to řadu burz, aby pozastavily obchodování s touto kryptoměnou.

Obchodování pozastavily nebo pozastaví především americké burzy jako Coinbase, Binance US, Bittrex a OKCoin. Jiné neamerické burzy obchodování s XRP pozastavily jen pro americké rezidenty, například Bitstamp.

Spor s regulačním úřadem SEC o povahu XRP se podepisuje také na případném novém zalistování. Šéf burzy Bakkt, za níž stojí Intercontinental Exchange, uvedl pro Axios Re:Cap, že jeho firma s XRP nepočítá.

„Do kryptoměnového prostoru jsme vstoupili přes bitcoin, to byla první měna, kterou jsme zpřístupnili. V rámci rozvoje našeho produktu máme v plánu další, ale XRP dostupné není.“

Bakkt byl stvořen tradiční finanční společností a je plně regulovaný. Dá se tedy předpokládat, že hlavním důvodem pro odmítnutí XRP je nevyřešený spor Ripplu s SEC, který směřuje k soudu.

Bakkt má také v plánu nabídnout své vlastní akcie k veřejnému obchodování, za tímto účelem se spojil s VPC Impact Acquisition Holdings.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru