Bahrajnská centrální banka udělila první licenci kryptoměnové burze

Na Středním východě bude spuštěna první regulovaná kryptoměnová burza, která pozvedne obchodování s digitálními aktivy na novou úroveň.

Regulační úřady se pomalu začínají věnovat kryptoměnám, ovšem licencovaných burz je po světě stále poskrovnu. Například v Evropě nemá kryptoměnovou licenci žádná, protože žádná taková licence ani neexistuje.

V Bahrajnu jsou v tomto ohledu napřed. Už mají něco, co se nazývá licencí pro společnosti poskytující služby s kryptoměnovými aktivy. Je to tedy povolení připravené na míru těmto novým technologiím, které jsou na vzestupu.

Tuto licenci jako první získala od Centrální banky Bahrjanu kryptoměnová burza CoinMENA. Na jejím získání pracovala dva roky, teď je připravena se otevřít veřejnosti. Půjde o první plně regulovanou kryptoměnovou burzu v regionu, která navíc vyhovuje právu šaría.

CoinMENA nezůstane jen doma, v plánu má poskytovat své služby v celé oblasti středního východu severní Afriky, vedle Bahrajnu v první řadě ve Spojených arabských emirátech, Saudské Arábii, Kuvajtu a Ománu.

Klienti burzy budou moct v první fázi obchodovat s kryptoměnami bitcoin, ether, XRP, litecoin a bitcoin cash, další přibydou později. Pro velké transakce bude k dispozici obchodování OTC (over the counter – mimo order book burzy).

CoinMENA tak otevře dveře pro institucionální obchodování kryptoměn na středním východě a v severní Africe.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru