Kryptoměnové burzy padají pod náporem uživatelů, podvodníků a hackerů

Dramaticky rostoucí zájem o kryptoměny zastihl drtivou většinu burz nepřipravených, uživatelé potřebují nejen trpělivost.

Rok 2017 přinesl obrovský nárůst v obchodování s kryptoměnami, a to nejen díky bitcoinu, ale také dalším měnám, jako ripple nebo ethererum, jejichž růst je násobně vyšší a přesáhl 10 tisíc procent.

Tato velmi vysoká čísla přitahují mnoho nových investorů. Prakticky všechny větší burzy a směnárny hlásí nápor uživatelů, který nezvládají odbavovat v rozumném čase, takže váznou vklady, výběry peněz a ověřování totožnosti.

To pochopitelně vyvolává napětí, protože ve chvíli, kdy kryptoměna zhodnotí o desítky procent během jediného dne, jsou investoři naštvaní, že ji nestihli nakoupit za nižší cenu, protože jim burza ještě nepotvrdila vklad peněz na účet nebo neověřila identitu.

V problémech je i největší směnárna Coinbase, která po zařazení bitcoinu cash do své nabídky musela brzy jeho obchodování pozastavit. Nejdříve se hovořilo o náporu uživatelů, teď se nejvíce skloňuje insider trading, protože podle skokového zvýšení ceny bitcoinu cash v platformě se objevilo podezření, že někdo ze zaměstnanců směnárny zneužil interní informace pro svůj vlastní prospěch.

Pak jsou tu zvláštní případy, jako burza Bitfinex, která přestala přijímat nové zákazníky z řad široké veřejnosti, nové účty otevírá jen na pozvánku, je třeba mít zvláštní kód. To samozřejmě vyvolalo řadu spekulací, že má Bitfinex problémy, které tají, a že mu hrozí krach.

Jeden oficiální bankrot přišel tento týden z Koreje, když burza Youbit oznámila, že po odcizení 17 procent finančních prostředků hackery nezvládne dostát svým závazkům. O útoku hackerů a možném konci se také hovoří v souvislosti s burzou Ether Delta.

Vzhledem k pokračujícímu rychlému růstu celého sektoru lze předpokládat, že tyto a podobné problémy v dohledné době nezmizí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru