Kryptoměnová směnárna Cashaa podlehla hackerskému útoku

Britská Cashaa se zařadila na dlouhý seznam směnáren a burz, kterým hackeři odcizili kryptoměny.

Cashaa přiznala před třemi dny, že jí neznámý hacker odcizili 336 bitcoinů, což představuje hodnotu přesahující 70 milionů korun. Dokonce zveřejnila i adresu, na které byla kryptoměna převedena.

Zajímavé je, že Cashaa ihned odhalila, že útok pocházel z indického Dillí, a proto ihned podala trestní oznámení policii v Indii.

Dokonce je už i známý způsob, jakým hackeři postupovali. Nějakým způsobem si jim podařilo dostat malware na počítač směnárny, který měl pod kontrolou transfery kryptoměn.

Když se do počítače přihlásil zaměstnanec směnárny, hackeři získali přístup k transferům a převedli do své peněženky zmíněné bitcoiny.

Cashaa pro jistotu pozastavila veškeré kryptoměnové transakce. A oznámila, že ve spolupráci s ostatními burzami a směnárnami se bude snažit znemožnit hackerům, aby zpeněžili svůj úlovek.

Hackerské útoky na kryptoměnové směnárny a burzy jsou velmi časté a bohužel také relativně často úspěšné. Podlehly jim i ty největší burzy, jako je Binance, a tímto způsobem byly za poslední roky odcizeny digitální měny v celkové hodnotě, která se pohybuje v miliardách amerických dolarů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru