Kryptoměnová peněženka Nano X umožní spojení s mobilními zařízeními

Ledger coby jeden z největších výrobců hardwarových peněženek na kryptoměny představil na lasvegaském CESu nový model Nano X.

Hlavním vylepšením modelu Nano X je podle Ledgeru bluetooth modul, který umožní spojení s mobilními zařízeními. Doposud hardwarové peněženky (Nano S, Ledger Blue) tohoto výrobce fungovaly pouze přes kabelové spojení s počítačem.

Nano X se tak stane řešením i pro lidi, kteří mají jen mobil nebo tablet a nemají přístup ke klasickému osobnímu počítači.

Kromě toho má Nano X nabídnout více prostoru pro aplikace pro jednotlivé kryptoměny, zvládnout jich má až 100 najednou. Cena Ledgeru Nano X byla stanovena na 3099 korun.

Hardwarové peněženky fungují na principu uchování soukromého klíče ke kryptoměnovému účtu v samostatném zabezpečeném zařízení. Každá transakce vyžaduje fyzické potvrzení uživatele přímo na tomto zařízení, takže vzdálené ovládnutí peněženky by mělo být nemožné.

Ledger uvedl, že prodal už více než milion hardwarových peněženek, přičemž rok 2018 byl pro něj rekordní navzdory cenovým poklesům kryptoměn.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru