S kryptoměnami hýbe dění v Koreji, i když kolují dezinformace

Kryptoměny odepsaly v posledních dnech více než 200 miliard, přičemž tato korekce je dána několika faktory.

V prosinci a první dny letošního roku kryptoměny rostly obrovským tempem, mnoho z nich si připisovalo desítky procent denně. 7. ledna však nastal obrat a trh je od té doby v poklesu.

Pokud budeme brát v úvahu celkovou tržní kapitalizaci kryptoměn podle Coinmarketcap.com, která klesla z 830 na 630 miliard, část z toho byla dána uměle, když tento server přestal do průměrných cen počítat některé korejské burzy.

Část z tohoto poklesu však byla dána tím, že kontrolu nad trhy převzali medvědi. Má se za to, že obrat v náladě byl způsoben zprávou, že Jižní Korea zakáže obchodování s kryptoměnami. Jednalo se ale o nepodloženou zprávu.

V Koreji je situace taková, že kryptoměnové burzy budou podléhat dozoru a budou muset ověřovat identitu svých zákazníků. Jde tedy o jistou formu regulace, která je na západě běžná. Pro úplný konec obchodování se sice vyslovil ministr spravedlnosti, ale například ministr financí s ním nesouhlasí.

O případném zákazu v Koreji tedy rozhodnuto není a zprávy hovořící o opaku byly dezinformacemi, které se rozšířily i do velkých médií.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru