Kryptoměna Squid Game je podvod, přesto ji někdo nakupuje

Svět kryptoměn je plný divů a znovu to dokazuje token, který si bez povolení vypůjčil jméno slavného seriálu.

Když před pár dny vyšlo najevo, že je kryptoměna Squid Game (SQUID) podvod, zdálo se, že nastal její definitivní konec. Po prudkém růstu o stovky procent přišel pád takřka na nulu.

Cena SQUID se pak chvíli pohybovala kolem 0,002 až 0,003 USD. To vypadalo na rychlý úpadek v zapomnění.

Jenomže dnes se opět začaly dít věci, cena ráno vyšplhala téměř na 0,16 USD, tedy opět několiknásobně zhodnotila. Při tom za posledních 24 hodin byly zobchodovány tokeny SQUID v hodnotě přesahující dvě miliardy korun!

A to všechno u prokázaného podvodu, který soukromě vyšetřuje i kryptoměnová burza Binance, jež si dala za cíl zjistit, jak mohl přijít v předchozích dnech tak rychlý a obrovský růst následovaný brutálním propadem.

Ví se, že SQUID nemá s původním korejským seriálem Squid Game vůbec nic společného, jen neoprávněně používá jeho jméno.

Teď je jen otázka, jestli SQUID nakupují lidé, kteří ještě nezjistili, že se jedná o podvod, nebo jestli jde o hru velryb a tržní manipulace s cílem nalákat nic netušící lidi, a zbavit se tak podvodného tokenu na úkor mas.

Na kryptoměnových trzích takové manipulace nejsou ojedinělým jevem, jedná se o tak zvaná “pump and dump” schémata, kdy velryby vypumpují cenu vybraného aktiva, aby rozhýbaly masy obyčejných lidí k nákupu a později jim prodaly své tokeny a cenu shodily zpět dolů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru