Kryptoměna Shiba Inu vzlétá a padá podle tweetů Elona Muska

Závislost některých kryptoměn na vyjádřeních celebrit je stále absurdně vysoká, ilustruje to token Shiba Inu.

Shiba Inu vznikl na základě inspirace Doge coinem, což byla první kryptoměna míněná jako vtip. Protože Doge rostl, rozhodla se skupina lidí založit vlastní vtip Shiba Inu a vydělat na absurdním chování kryptoměnových trhů.

A daří se, od své emise zhodnotil Shiba Inu o neuvěřitelné dva miliony procent. Ovšem jeho cena je velmi závislá na tom, co zrovna řekne Elon Musk, i když to se samotným tokenem vůbec nesouvisí.

Když zakladatel automobilky Tesla v září tweetnul, že má nové štěně plemena Shiba Inu jménem Floki, cena tokenu vyletěla o 40 procent nahoru. I když šlo opravdu jen o psa a s kryptoměnami to nijak nesouviselo.

Muskova náklonnost k Doge coinu nechala Shiba Inu komunitu pěstovat iluzi, že je i jejich token v jeho přízni. Ale není tomu tak.

Na dotaz, kolik Shiba Inu tokenů Musk vlastní, odpověděl minulý týden, že žádný. Což způsobilo propad ceny tokenu o 20 procent.

Část Shiba Inu komunity se zlobí, že se vůbec někdo snažil z Muska dostat odpověď a podkopal tak cenu. Je ale jisté, že kdyby Muskova odpověď byla opačná, reakce komunity by byla také.

Ceny kryptoměn, jako je Shiba Inu nebo Doge coin, jsou založené jen na spekulacích a iluzích, protože žádné řešení skutečných problémů nepřinášejí.

Nepříjemné je, že se tyto divoké spekulace, šíření dezinformací a polopravd, přenáší do jisté míry i na kryptoměny, které mají reálný užitek a jsou používány pro zlepšení důležitých služeb.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru