Kryptoměna DOGE je čím dál dražším vtipem

Různé celebrity vyjadřují podporu kryptoměně DOGE a lidé pumpují její cenu, a tak dál roste.

DOGE přepisuje v posledních dnech historii, jeho cena atakuje osm centů amerického dolaru. V současné době tak DOGE patří mezi deset největších kryptoměn na světě.

Jak je to možné, když byl DOGE založen před lety jen jako vtip, aby vyšlo najevo, jak se kryptoměny nacházejí v bublině, kdy roste cokoliv?

Odpověď najdeme v pokračující recesi a síle sociálních médií. Už na konci ledna se po sítích začal šířit nápad vypumpovat hodnotu DOGE na jeden dolar, což vyvolalo rychlý růst ceny.

Do této recese se navíc postupně připojují různé celebrity, jako Elon Musk, Gene Simons a Snoop Dog. Každá nová zmínka DOGE od celebrity posílá jeho cenu výš.

Přitom pořád platí, že DOGE je kryptoměna bez užitku, která vznikla jako vtip a už několik let ji nikdo nevyvíjí. Jedná se tedy o pouhé pumpování ceny, na kterém se lidé snaží vydělat, ale všem se to nemůže podařit.

Na jedné straně je tato recese zábavná, na straně druhé smutná proto, že roste cena kryptoměny k ničemu, zatímco některé projekty s reálným užitkem a komerčním nasazením stagnují nebo klesají. Aneb iracionalita kryptoměnových trhů dále trvá.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru