Koronavirus těžce zasáhl i kryptoměnové údolí ve Švýcarsku

Aktuální světová krize způsobená koronavirem COVID-19 působí ekonomické problémy i kryptoměnovým projektům.

Vstřícná legislativa a vstřícné úřady daly ve švýcarském Zugu vzniknout tak zvanému kryptoměnovému údolí, kde se soustředí kryptoměnové firmy. Je to obdoba křemíkového údolí ve Spojených státech.

A i když blockchain představuje novou technologii, která dokáže vnést do řady odvětví větší efektivitu, firmy s ním pracující se potýkají s těžkou ekonomickou situaci stejně jako všechny ostatní.

V nedávném průzkumu mezi 203 firmami z kryptoměnového údolí uvedlo 88,2 % respondentů, že bez vládní pomoci současnou krizi nepřečkají. Přes 50 % bez pomoci nepřečká ani rok. Většina firem už propouští a další se na tento krok chystají.

Situaci nepomáhá ani skutečnost, že jsou kryptoměnové trhy v dva roky trvající fázi poklesu, což pro mnoho firem znamená nejen menší zájem o jejich služby, ale také omezené možnosti zpeněžit vlastní tokeny.

Kantonální vláda však problémy v kryptoměnovém údolí neignoruje a toto odvětví nechce ztratit. Jedná proto o finanční pomoci firmám ve výši 100 milionů franků, tedy zhruba dvou miliard korun.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru