Korejská univerzita vydá diplomy v blockchainu Icon, a přinese to výhody

Blockchainu Icon se daří prosazovat v praktickém užití, zajímavou implementaci uvidí trh práce.

Iconloop coby společnost vyvíjející blockchain Icon se snaží o co nejširší použitelnost svého řešení, což se projevuje spoluprací se státními úřady a firmami z různých odvětví.

Zajímavou implementací blockchainu se stal decentralizovaný systém identifikace lidí My-ID v kombinaci s certifikačním systémem „broof“.

Univerzita Postech totiž bude pomocí broofu vydávat vysokoškolské diplomy v blockchainu ICON (kryptoměna ICX). A není to jen symbolický krok, má velmi praktické dopady.

V první řadě to zajistí nefalšovatelnost diplomů a jasné spojení s jejich skutečnými držiteli. Icon navíc uzavřel dohodu s největším korejským pracovním portálem Saramin, který také implementuje broof a My-ID.

To pak významně usnadní kontakt mezi zaměstnavateli a uchazeči o zaměstnání. Zaměstnavatelé budou mít díky blockhainu okamžitou jistotu, že uchazeč je skutečným držitelem vysokoškolského diplomu a že je tento diplom pravý.

A to je jen začátek, identita uložená v blockhainu umožňuje celou řadu dalších věcí, které by jinak nebyly možné, jako například „zero knowledge proof“, kdy může dojít k potvrzení určitých osobních údajů, aniž by došlo k odhalení jejich konkrétních hodnot, což má velký význam z hlediska jejich ochrany.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru