Rok trvající ICO není jediná kontroverze, která se týká sítě a kryptoměny EOS.
EOS spustil Initial Coin Offering už loni a rozložil ho na 350 dní. Téměř celý rok tedy prodává část svých tokenů každý den, což je bezprecedentní záležitost.
Projektu se podařilo takto vybrat více než dvě miliardy dolarů, a to pouze na základě slibu, že bude lepší než Ethereum, přičemž v obchodních podmínkách je jasně řečeno, že EOS tokeny nebudou mít v síti žádné použití.
Síť EOSu se totiž teprve chystá na spuštění, má k němu dojít 2. června. Pak dojde ke směně ERC20 tokenů z ICO za nativní tokeny nové sítě. Ovšem objevil se problém.
Podle čínské společnosti Qihoo 360, jež se specializuje na internetovou bezpečnost, obsahuje kód blockchainu EOS závažné chyby, díky kterým můžou potenciální útočníci nastrčit do sítě své smart kontrakty a ovládnout celé uzly. Podle některých zdrojů byly chyby opraveny ve stejný den, kdy na Qihoo 360 upozornila.
Další kontroverze se týká prodeje větších objemů etherů, které EOS v rámci svého ICO získal. Na financování svého projektů využívá konkurenční kryptoměnu, kterou podle různých analýz nyní rozprodává ve větších objemech najednou, čímž sráží cenu etheru.