Konečný účet za napadený Twitter je jen 125 tisíc dolarů

Twitter zmapoval škody, které způsobilo nedávné napadení uživatelských účtů, a překvapivě nejsou moc velké.

Zatím neznámé osobě či skupině osob se ve středu podařilo ovládnout více než 130 uživatelských účtů na Twitteru, které byly ověřené a patří známým osobám a firmám, jako jsou Barack Obama, Elon Musk, Coinbase či Coindesk.

Záškodníci publikovali na zneužitých účtech příspěvky, ve který nabádali k poslání bitcoinů na jednu specifickou adresu s příslibem, že každý, kdo tak učiní, dostane obratem zpět dvojnásobnou částku. Samozřejmě šlo o podvod.

Tento bezprecedentní útok, který mohl způsobit velké otřesy po celém světě, a to nejen v oblasti financí, zůstal jen u tohoto bitcoinového podvodu, přičemž lidé v něm přišli jen o 125 tisíc dolarů, tedy o necelé tři miliony korun.

To sice samo o sobě není malé číslo, ovšem v kontextu hacků, které doposud proběhly v kryptoměnovém světě zejména na burzách, je to jen kapka v moři. Protože za poslední roky lidé a burzy přišli tímto způsobem o kryptoměny v hodnotě několika miliard korun.

Protože se útok na Twitter dotknul i politiků, jejichž účty byly zneužity, už se objevily hlasy volající po větším zabezpečení této sociální sítě. Jeden z bývalých zaměstnanců Twitteru prozradil listu Finanical Times, že bezpečností opatření Twitteru jsou nedostatečná, plnou administrátorskou kontrolu nad celou sítí údajně mají stovky zaměstnanců.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru