Konečný účet za napadený Twitter je jen 125 tisíc dolarů

Konečný účet za napadený Twitter je jen 125 tisíc dolarů

Twitter zmapoval škody, které způsobilo nedávné napadení uživatelských účtů, a překvapivě nejsou moc velké.

Zatím neznámé osobě či skupině osob se ve středu podařilo ovládnout více než 130 uživatelských účtů na Twitteru, které byly ověřené a patří známým osobám a firmám, jako jsou Barack Obama, Elon Musk, Coinbase či Coindesk.

Záškodníci publikovali na zneužitých účtech příspěvky, ve který nabádali k poslání bitcoinů na jednu specifickou adresu s příslibem, že každý, kdo tak učiní, dostane obratem zpět dvojnásobnou částku. Samozřejmě šlo o podvod.

Tento bezprecedentní útok, který mohl způsobit velké otřesy po celém světě, a to nejen v oblasti financí, zůstal jen u tohoto bitcoinového podvodu, přičemž lidé v něm přišli jen o 125 tisíc dolarů, tedy o necelé tři miliony korun.

To sice samo o sobě není malé číslo, ovšem v kontextu hacků, které doposud proběhly v kryptoměnovém světě zejména na burzách, je to jen kapka v moři. Protože za poslední roky lidé a burzy přišli tímto způsobem o kryptoměny v hodnotě několika miliard korun.

Protože se útok na Twitter dotknul i politiků, jejichž účty byly zneužity, už se objevily hlasy volající po větším zabezpečení této sociální sítě. Jeden z bývalých zaměstnanců Twitteru prozradil listu Finanical Times, že bezpečností opatření Twitteru jsou nedostatečná, plnou administrátorskou kontrolu nad celou sítí údajně mají stovky zaměstnanců.

Podobné články

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *