K trasování kontaktů na korejském ostrově Čedžu poslouží blockchainová aplikace

Korejská společnost Iconloop vyvinula mobilní aplikaci založenou na blockchainových technologiích, která ostrově Čedžu pomůže v omezení potenciálního šíření koronaviru Covid-19.

Svět se postupně snaží alespoň částečně se otevřít běžnému provozu, a jinak tomu není ani v Jižní Koreji. Tamní ostrov Čedžu (Jeju) je hojně navštěvovanou turistickou destinací, a proto potřebuje přijmout zvláštní opatření.

Pomohla mu s tím společnost Iconloop, která mimo jiné stojí také za kryptoměnou icon (ICX). Vyvinula blockchainovou aplikaci, která pomůže s trasováním kontaktů, aby se v případě, že se objeví případy nákazy Covidem-19, omezilo její šíření.

Každý návštěvník ostrova Čedžu si bude muset do mobilního telefonu instalovat aplikaci Zzeung a ověřit svoji identitu. Do blockchainu pak bude uložen jeho jednoznačný identifikátor.

Každá turistická lokace pak bude disponovat QR kódy, které budou návštěvníci skenovat pomocí této aplikace. Tím se zajistí mapování jejich pohybu, a to bezpečným způsobem, protože osobní data nebudou nikde exponovaná, budou uložena v blockchainu.

Bez zvláštních starostí budou také korejské podniky, protože nebudou ukládat žádná osobní data, pouze budou veřejně ukazovat QR kódy pro turisty, aby je mohli skenovat.

V případě, že se objeví nákaza koronavirem, z aplikace Zzezung bude možné rychle zjistit, kdo se pohyboval v blízkosti nakažené osoby či osob a rychle budou moci být přijata efektivní karanténní opatření.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru