Jsou Cardano a Tron v ohrožení? eToro se jich zbavuje kvůli regulaci

Brokerská společnost eToro oznámila stažení kryptoměn ADA a TRX ze své nabídky pro americké zákazníky, což vyvolalo řadu otázek.

eToro oznámilo, že nativní kryptoměny blockchainových sítí Cardano a Tron přestane v příštím roce nabízet svým americkým klientům kvůli “regulačním obavám”.

Žádné další detaily společnost neposkytla, takže vysvětlení zbylo na tržní spekulace. A ty pochopitelně přinesly poklesy cen obou zmíněných kryptoměn.

Dá se předpokládat, že eToro nejednalo jen na základě své izolované analýzy, která by mezi kryptoměnovými burzami a brokery neměla obdobu. Spíš můžeme odhadovat, že tak jednalo na základě jakýchsi informací o tom, že se americké regulační úřady o tyto dvě kryptoměny zajímají.

Těžko však odhadovat, které regulační úřady a z jakých důvodů. Jestli je to podobně jako u XRP podezření SEC na prodej neregistrovaného cenného papíru, nebo jestli něco jiného zajímá například CFTC a tak dále. Možností je mnoho.

Může se tak stát, že ze dne na den padne soudní žaloba na hlavní entitu nebo entity za těmito blockchainovými sítěmi, jako se to stalo Ripplu kvůli XRP.

Mezitím čím dál více kryptoměnových projektů v USA volá po vyjasnění pravidel a nastavení mantinelů pro digitální aktiva. V senátu je celá řada návrhů zákonů, které by v tomto ohledu pomohly, ale žádný zatím nemá jasnou podporu s vytyčenou cestou ke schválení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru