John McAfee skončil v poutech kvůli kryptoměnám a daním

Americké a španělské úřady spojily síly proti propagátorovi pochybných kryptoměn Johnu McAfeemu a alespoň dočasně ho zbavily svobody.

McAfee se v minulosti proslavil tvorbou stejnojmenného antivirového programu, který mu ale už dlouhé roky nepatří. V posledních letech se soustředil na propagaci kryptoměn.

Kromě divokých predikcí růstu ceny bitcoinu se proslavil různými kontroverzními prohlášeními a sliby, které následně odvolal, když na jeho předpovědi nedošlo.

McAfee se zároveň netajil tím, že za peníze bude propagovat jakoukoliv kryptoměnu, čehož řada projektů využila. A to je jedna z věcí, která ho nyní dostala do pout.

Zatkla ho španělská policie na žádost amerických úřadů. Finanční regulátor SEC jej viní z toho, že řadu kryptoměn propagoval za peníze, ale veřejnosti to jasně neřekl. Přičemž některé kryptoměny můžou být považovány za cenné papíry.

McAfee si takto měl přijít na celkem 23,2 milionu dolarů, tedy na zhruba půl miliardy korun. Má za to zaplatit pokutu.

Státním žalobcem byl pak McAfee navíc obviněn z daňových úniků a úmyslného nepodaní daňového přiznání, což mu může vynést až pět roků za mřížemi.

Spolu s McAfeem je stíhán také jeho osobní strážce Jimmy Gale Watson.

2 názory na “John McAfee skončil v poutech kvůli kryptoměnám a daním”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru