IOTA/MIOTA

Co je IOTA

IOTA logoIOTA je digitální měna a open source distribuovaná účetní kniha (distributed ledger). Její protokol se nazývá tangle a od tradičního blockchainu se liší tím, že každý blok ukazuje na dva předchozí bloky, nikoli jen na jeden.

IOTA je peer-to-peer síť, takže transakce probíhají přímo mezi uživateli a za asistence koordinujícího prostředníka. Aby mohl uživatel uskutečnit transakci, musí validovat dvě jiné transakce v síti.

Historie

Vývoj IOTA začal v roce 2015 a už na konci roku byly vydány všechny tokeny, získala je komunita, vývojáři se nenechali žádný. Komunita pak umožnila vytvoření neziskové IOTA nadace, která sídlí v Německu.

Aktuální cena IOTA (MIOTA) a obchodování

Od roku 2017 se s tokeny IOTA obchoduje na několika burzách, kde lze měnu nakupovat přímo. Nepřímé obchodování umožňují brokeři (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení), kteří také poskytují neomezený demo účet.

Investice do krypto aktiv jsou velmi volatilní a v některých zemích EU nejsou regulované. Spotřebitelé nejsou nijak chráněni. Zisky můžou podléhat dani ze zisku.

BrokerDemoWeb
eToroAnoNavštívit