Kde hledat nové ICO

Initial Coin Offerings nemají žádné centrální ohlašovací místo, a proto nemusí být snadné se dozvědět o všech.

Seriál
1. Ce je ICO
2. Proč případně investovat do ICO?
3. Jak hodnotit potenciál ICO
4. Jak probíhá investice do ICO
5. Kde hledat nové ICO
6. Rizika spojená s ICO


V současnosti probíhají ICO každý den, přičemž zřejmě není daleko doba, kdy jich bude kolem stovky měsíčně. Takový počet je z pohledu investora skutečně velký, protože analýza jednoho ICO zabere poměrně dost času.

Situaci komplikuje fakt, že snadné ani není získat seznam všech ICO, které jsou aktivní a v plánu. Existuje samozřejmě celá řada webů, které se ICO zabývají, ovšem žádný v současnosti nestíhá zaznamenávat všechny.

Bohužel se stává, že i poměrně velké ICO etablovaných firem se neobjeví v těch větších seznamech. Nebo se objeví s neúplnými či chybnými informacemi.

V současnosti se přehledy ICO zabývají mimo jiné tyto weby:

  • Icoalert.com
  • Icotracker.net
  • Tokentops.com
  • Smithandcrown.com/icos

Některé z těchto webů se zabývají i analýzou ICO, ale v takových případech je vždy nutné si všechna data a závěry ověřit vlastní analýzou a nespoléhat se na někoho jiného, protože může docházet k chybám a omylům. A to už u základních dat, jako je začátek ICO.

Navíc prostředí ICO je vysoce konkurenční, takže může docházet i k záměrnému zkreslování analýz. Každý nese odpovědnost za vlastní investice, a proto je nutné svá rozhodnutí dělat na základě vlastních rešerší a závěrů.

Kromě webů zabývajícími se ICO existují také diskuzní fóra, jako Bitcointalk.org, kde lze najít oznámení o nových ICO. Taková diskuzní fóra jsou pak vhodná i pro rešerši, protože jejich uživatelé často prezentují informace, které se jim k jednotlivým ICO podařilo dohledat. Tímto způsobem lze v mnoha případech zrychlit vlastní práci. O některých ICO se můžete dozvědět i v našem diskuzním fóru.

Ovšem i u diskuzních fór platí, že je třeba brát vše s rezervou, protože některé ICO si platí určité diskutéry, aby jim jejich projekty vychvalovali, takže i zde může docházet ke zkreslením.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru