Hacker odcizil 600 milionů dolarů z Poly Network, pak je začal vracet

Kuriózní hackerský případ se odehrává u blockchainového projektu Poly Network, který přišel o obrovské peníze.

Poly Network je kryptoměnový projekt, který nabízí produkty decentralizovaných financí (DeFi) napříč různými blockchainy. Zatím neznámý hacker mu zasadil těžkou ránu, když z jeho účtů odvedl kryptoměny v celkové hodnotě přesahující 600 milionů dolarů, tedy více než 12 miliard korun.

Podle dostupných informací se jedná o největší hack v oblasti DeFi. A také jeden z nejpodivnějších.

Hacker se po svém úspěšném útoku totiž začal chovat zvláštně. Nejdříve oznámil svoji ochotu peníze do Poly Network vrátit. A s tím skutečně začal, ale po menších obnosech. Doposud vrátil zhruba třetinu.

Při tom všem stihl odpovídat na otázky veřejnosti o své motivaci, postupech a tak dále. Tvrdí, že mezeru v kódu Poly Network nevyužil pro vlastní obohacení, ale pro jasné upozornění na problém, než ho zneužije někdo jiný.

Na otázku, proč některé odcizené tokeny směnil za stabilní kryptoměny, otevřeně odpověděl, že mu úroky z depozitů stablecoinů něco vynesou, než všechno vrátí, aby pokryl své náklady.

Poly Network zatím vyčkává a žádá hackera, aby všechno vrátil, jinak bude oznámen polici a čelit trestnímu stíhání.

Případů, kdy dojde k úspěšnému napadení kryptoměnových projektů a ztrátě peněz, je bohužel mnoho. V doposud krátké historii kryptoměn, která se píše jen o něco déle než jednu dekádu, se tímto způsobem ztratily peníze v objemu několika miliard dolarů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru