Goldman Sachs: Plán na obchodování s kryptoměnami jsme ani neměli

Finanční ředitel banky Goldman Sachs Martin Chavez označil zprávy o vytvoření a zrušení plánu na přímé obchodování kryptoměn jeho firmou za kachnu.

O tom, že Goldman Sachs plánuje začít obchodovat s kryptoměnami, informoval Bloomberg na konci loňského roku. Když pak před pár dny přinesl Business Insider informaci, že banka tento svůj plán zrušila, respektive odložila, kryptoměnové trhy se propadly.

Podle Chaveze však zprávy o přímém obchodování kryptoměn jeho bankou nikdy nebyly opodstatněné. „Nemyslel jsem si, že se někdy uslyším používat tento výraz, ale tu zprávu opravdu musím označit za falešnou zprávu,“ řekl pro CNBC.

Chavez však potvrdil, že Goldman Sachs věnuje kryptoměnám zvýšenou pozornost. Podle něj však stále chybí custody služby na kryptoměny na vysoké úrovni, kterou potřebují banky a jiné firmy. „Máme zájem na tom, aby existovaly, ale je to dlouhá cesta,“ dodal.

Na závěr Chavez prozradil, že jeho banka pracuje na bitcoinovém derivátu, který bude uzavírán penězi a prodáván tak zvaně over the counter. Chystá se tedy na nepřímé obchodování.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru