Francie zavádí povinnost ověřovat identitu všech účastníků kryptoměnových transakcí

V rámci boje proti terorismu zpřísnila Francie pravidla pro obchodování s kryptoměnami, snaží se úplně vymýtit veškerou anonymitu.

Francouzský ministr financí Bruno Le Maire vydal tiskové prohlášení, ve kterém oznámil nová pravidla pro kryptoměny v zemi Galského kohouta.

Ministr uznal přínosy a příležitosti, které kryptoměny přinášejí pro rozvoj ekonomiky, a připomněl zákon Pacte, který nastavil pravidla a umožnil firmám rozvoj v odvětví digitálních aktiv.

Připomněl ale také, že v září byla zastavena síť pro financování terorismu, která využívala kryptoměny. Aby bylo ještě více ztíženo jejich využívání pro nelegální aktivity, dochází ve Francii ke zpřísnění kontrol.

Nově budou muset všechny platformy, které nabízejí směnu a obchodování s kryptoměnami, ověřovat totožnost svých uživatelů a provádět kontroly s cílem odhalit potenciální nelegální aktivity.

Platí to pro všechny francouzské subjekty, ale také pro všechny zahraniční, které chtějí ve Francii nabízet své služby.

To znamená potřebu změn zejména pro mimoevropské společnosti, protože ty evropské většinou potřebné kroky podnikají už dlouho. Bude to problém třeba i pro kryptoměnové bankomaty, protože žádná transakce, jejíž předmětem je kryptoměna, nebude smět proběhnout, aniž by byla známa totožnost všech účastníků této transakce.

Například největší kryptoměnová burza na světě Binance nevyžaduje prokázání totožnosti u zákazníků, kteří nepřekročí určitý objem (2 BTC) převodů peněz mimo burzu za den. Pokud bude chtít Binance i nadále poskytovat své služby ve Francii, bude tohle muset změnit a ověřovat všechny zákazníky, nezávisle na objemu transakcí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru