Formule 1 v blockchainu? Hra F1 Delta Time nabízí digitální sběratelské kousky

Blockchain dokáže zajistit unikátnost a nefalšovatelnost digitálních předmětů, čehož teď můžou využít fanoušci formule 1.

F1 Delta Time je hra, která je založená na blockchainu Ethereum. Provozuje ji společnost Animoca Brands, která má oficiální licenci od držitelů komerčních práv na formuli 1.

Hra F1 Delta Time má vlastní digitální měnu REV, za kterou je možné nakupovat různé předměty. A to je podstatou celé hry, sbírání unikátních digitálních objektů, jako jsou vozy, díly a jezdci, které mají formu blockchainových tokenů.

Jedním z pionýrů v tomto oboru byla hra CryptoKitties, která ukázala, že digitální blockhchainové předměty můžou mít vysokou hodnotu, některé vzácné digitální kočky se prodávaly za miliony korun.

A F1 Delta nezůstává pozadu. Už teď je k vidění ve výsledcích aukce například F1 vůz ve speciální edici 1-1-1, jehož cena byla 416 etherů, tedy v přepočtu zhruba 2,2 milionu korun. Je to úplně první monopost hry F1 Delta Time.

Jiné vozy dosáhly hodnot ve stovkách tisíc korun.

F1 Delta Time nyní spustila prodej digitálních „přepravních beden“ v ceně od 20 do 500 amerických dolarů. Každá bedna obsahuje několik různých sběratelských kousků z formule 1 v digitální podobě. Ty nejdraží budou obsahovat minimálně jeden vzácný kousek.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru