Floyd Mayweather a DJ Khaled zaplatí pokuty za propagaci kryptoměn

Americký regulátor SEC obvinil celebrity Mayweathera a DJ Khaleda z nelegální propagace kryptoměn.

Mayweather a Khaled se loni vyjádřili pozitivně na adresu několika nových kryptoměn na svých sociálních účtech. Zjevně se jednalo o jejich propagaci, ovšem SEC dospěl k závěru, že byla v rozporu se zákony.

A to proto, že Mayweather a Khaled neinformovali veřejnost, že se jedná o placenou propagaci, a dopustili se tak klamání, že vybrané kryptoměny chválí ze svého vlastního přesvědčení.

Oba dva se nakonec dohodli se SECem na urovnání, Mayweather zaplatí celkem 614.775 dolarů, zatímco Khaled 152.275 dolarů.

SEC tak v boji s nelegálními praktikami při prodeji kryptoměn zaznamenal úspěch, na rozdíl od případu Blockvest, kdy mu soud případ zamítl s tím, že neprokázal, že tokeny Blockvestu mají charakteristiky cenného papíru.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru